Świąteczno – Integracyjne Warsztaty Czytelnicze dla Dzieci z Pisarzami Magdą i Arturem Maciakami! w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Głubczycach

Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych obchodzonego w grudniu Fundacja Kuferek Inspiracji oraz Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Głubczycach zapraszają na bezpłatne Świąteczno – Integracyjne Warsztaty Czytelnicze dla dzieci wszystkich umiejętności wraz z rodzicami/opiekunami prawnymi.

Warsztaty poprowadzą cenieni pisarze. Magda Maciak – autorka przepięknych książek dla dzieci (,,Jedziemy na wakacje! Czytam, rozumiem i wiem”, ,,Ekologia bez tajemnic”, ,,Odlotowa Sąsiedzka Agencja Detektywistyczna”, ,,Dobre maniery bez tajemnic”). Wieloletnia redaktor pism „Kumpel” i „Victor”. Współpracuje z Instytutem Praw Dziecka im. Janusza Korczaka i Międzynarodową Kapitułą Orderu Uśmiechu. Artur Maciak – znany i lubiany autor i współautor ,,Świątecznych Opowieści Zwierzaków”, ,,Magicznych Świąt Małgosi” czy ,,Odlotowej Sąsiedzkiej Agencji Detektywistycznej”. Dyplomowany instruktor grup teatralnych, dziennikarz, długoletni współpracownik „Cogito”. Aktor Teatru Lalek „Czarodziej”.

CELE WARSZTATÓW

Zainteresowanie dzieci pracą pisarza, redaktora, korektora, wydawcy, rozwijanie umiejętności słuchania i czytania ze zrozumieniem, rozbudzenie zainteresowań czytelniczych, kształtowanie umiejętności pracy w grupie, wprowadzenie w świąteczny klimat, rozmowa o wartościach i tradycjach (kształtowanie umiejętności ich nazywania). Ponadto, celem warsztatów jest  integracja dzieci, otwartość na współdziałanie, budowanie dobrych relacji między uczestnikami o różnym poziomie sprawności, uwrażliwienie społeczne poprzez książkę – polską sztukę współczesną, jak i współpracę wewnątrz zróżnicowanej grupy.

Motywem literackim warsztatów są: ,,Magiczne Święta Małgosi” i ,,Świąteczne Opowieści Zwierzaków”, dzięki którym uczestnicy zajęć będą mieli niepowtarzalną okazję rozmowy o wartościach: przyjaźni, odpowiedzialności, miłości, opiekuńczości.

Zajęcia zakończą się odebraniem przez uczestników świąteczno-czytelniczych certyfikatów, wspólną pamiątkową sesją zdjęciową oraz otrzymaniem autografów od Państwa Maciaków!

DLA KOGO:

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci wszystkich umiejętności w wieku 3-12 lat

TERMIN:

28 grudnia 2022 r.  (środa) w godzinach:

• 11.00-12.30 (I grupa – dzieci w wieku 3-6 lat),
  • 13:00-14:30 (II grupa – dzieci w wieku 7-12lat)

Miejsce: Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna, Rynek 1, 48-100 Głubczyce

Zapisy telefoniczne: 601-068-780