Spotkanie autorskie z Jędrzejem Pasierskim 30.06.2022 r.

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Jędrzejem Pasierskim w ramach projektu Zaczytane Opolskie, zainicjowanego i finansowanego przez Urząd Marszałkowski w Opolu, a realizowanego przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Opolu oraz biblioteki całego regionu.

Spotkanie odbędzie się 30 czerwca 2022 roku o godzinie 17:00 w Czytelni Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Głubczycach.

Jędrzej Pasierski – urodzony w 1984 roku, prawnik, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Pracował w organizacjach zajmujących się prawną ochroną środowiska, międzynarodową pomocą rozwojową oraz współpracą państw Europy Środkowo-Wschodniej. Autor thrillera W Imię Natury oraz cyklu powieści kryminalnych o Ninie Warwiłow: Dom bez klamek, Roztopy, Czerwony świt, Kłamczuch i Gniazdo. Za książkę Roztopy został uhonorowany Nagrodą Wielkiego Kalibru za najlepszą powieść kryminalną 2019 roku, za Czerwony Świt otrzymał nominację do Nagrody Złotego Pocisku, a za Kłamczucha – wyróżnienie w konkursie Grand Prix Festiwalu Kryminalna Warszawa.