48-100 Głubczyce, Rynek 1
+48 77 485 31 93
migbpg@wp.pl

Tata Też Czyta

Tata Też Czyta

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Głubczycach gorąco zaprasza wszystkich ojców, wujków, dziadków i starszych braci do udziału w kampanii.

Dziś w Polsce mężczyźni czytają zdecydowanie mniej niż kobiety oraz dużo rzadziej czytają swoim pociechom. Aby jak najbardziej zachęcić Panów do czytania sobie oraz swoim dzieciom Fundacja Powszechnego Czytania i Wydawnictwo Tatarak zainicjowali ogólnopolską kampanię społeczną #TataTeżCzyta.

Aby pokazać ile wartości płynie ze wspólnego czytania książek, w ramach akcji przygotowano publikację Supermoc książek #TataTeżCzyta, autorstwa Edyty Plich i Maryni Deskur, z cudownymi ilustracjami Joanny Rusinek.

Dzieci, którym rodzice regularnie czytają, już w wieku 3 lat rozumieją dwa razy więcej słów niż ich rówieśnicy! Czytanie wpływa na rozwój, stymuluje życiowe sukcesy. Pozwala zrozumieć siebie i innych; zdystansować się wobec trudów dorastania. Daje wiedzę, która idzie w parze ze sprawczością.”

Wspólne czytanie z dzieckiem to forma wspólnego spędzania czasu, jak nic innego buduje silne więzi między rodzicem a dzieckiem, wspiera rozwój psychiczny i emocjonalny dziecka, rozbudza wyobraźnię i wiele, wiele więcej. Eksperci zalecają aby czytać chociaż 20 minut dziennie, codziennie.

Więc Panowie książki w dłoń i zanurzcie się wspólnie ze swoimi pociechami w świecie bajek.

Więcej informacji oraz publikacja w formie e-booka do pobrania na stronie:

www.tatatezczyta.pl

Publikację w wersji papierowej wraz z piękną zakładką można otrzymać u Nas w Bibliotece.

Gorąco zapraszamy!

Dziękujemy firmie Platon w Bibliotekach za przesłanie materiałów.

#CzytanieRządzi#SupermocKsiążek#TataTeżCzyta

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content